24 godziny w Borkum

263
2 min

Magdalena Semeniuk

GoBusiness

Copyright: istockphoto

Borkum, miasto uzdrowiskowe oraz największa, położona najbardziej na zachód wschodniofryzyjska wyspa Niemiec wabi turystów najczystszym powietrzem oraz długimi, piaszczystymi plażami, które można podziwiać z trzech latarni morskich, nalężących do najważniejszych atrakcji wyspy.

Raj dla alergików 

Borkum jest pierwszą wyspą w Europie z certyfikatem Fundacji Europejskiego Centrum Doskonałości Badań nad Alergiami (ECARF). Przedsiębiorcy z Borkum wzięli udział w szkoleniach i stopniowo wprowadzili w swoich obiektach wszelkie wymagania ECARF, co oznacza, że alergicy mogą spędzić tu beztroski urlop.

Copyright: istockphoto

Plaże

Borkum słynie z przepięknych, długich i piaszczystych plaż, o łącznej długości 26km, na których każdy znajdzie coś dla siebie. Na Borkum znajdziemy 4 rodzaje plaż: Südbad dla miłośników czworonogów z plażą dla psów, Jugendbad z ofertą rozrywek dla młodych osób, Oststrand otoczona naturą i zielenią oraz największa i najpopularniejsza plaża Nordbad.

Strandhotel Hohenzollern

Nocleg polecamy w malowniczo położonym przy samej plaży hotelu, niedaleko centrum wyspy Borkum. W klimatycznych wnętrzach hotelu znajdują się wyjątkowe apartamenty z widokiem na Morze Północne oraz centrum SPA. W urządzonej w wiedeńskim stylu restauracji Palée serwowane są specjały kuchni regionalnej i międzynarodowej.

Copyright: Torsten Dachwitz Fotografie
Copyright: istockphoto

Kolej wyspiarska

Zobacz wyspę i skróć sobie czas zwiedzania dzięki długim trasom rowerowym szlakami natury oraz  pływajniu na wind- lub kitesurfingu. Dla tych którzy wolą spokojne wycieczki idealnym rozwiązaniem będzie wąskotorowa kolej wyspiarska – Borkumer Kleinbahn. Jej trasa liczy 7,5 km i prowadzi od portu Borkum Reede do dworca Nordseebad, przez przystanek Jakob-Van-Dyken-Weg.

 

Copyright: www.hauptsachen.de

Tradycyjna uczta

Spróbuj koniecznie tradycyjnych dań serwowanych  i przyrządzanych na bieżąco w restauracji „Knurrhahn” w samym centrum wyspy Borkum.  Świeże filety rybne, sałatki ziemniaczane i tradycyjne wschodniofryzyjskie dania w połączeniu z widokiem na Morze Północne są tutaj legendą.

 

Bogactwo flory i fauny

Dziewiczą miejscami naturę na Borkum widać zwłaszcza na rafie, na której wylegują się w słońcu na poobiedniej drzemce całe rodziny fok. Wydmowe krajobrazy przecinają łąki i stawy słodkowodne, na których kwitną niespotykane nigdzie indziej endemiczne orchidee.

Copyright: istockphoto